Ukryj komentarze(25)Dodaj komentarze
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Najwyżej oceniony komentarz:pokaż
Jedi
lalecznik
2019-04-20 15:17:21
Ocena: 5(glosow:7)-+
Religia ma biologiczne uzasadnienie i jest wynikiem ewolucji. Co jest przypuszczam trudne do zaakceptowania zarówno przez wierzących, jak i niewierzących. Natomiast w wypowiedzi Twain'a chodzi o korporację religijną, czyli ludzi, którzy żyją ze sprzedawania religi innym ludziom. Podobnie, jak to się robi z coca-colą.
Etanim
2019-04-21 00:32:13
Ocena: 0(glosow:2)-+
Rozmawiają dwa bliźniaki w łonie matki
“Powiedz mi, czy ty wierzysz w życie po porodzie? pyta jeden z bliźniaków.
“Jasne, zdecydowanie! Tu rośniemy, nabieramy siły by sprostać temu co nas czeka na zewnątrz“ odpowiada drugi.
“To jest kompletna bzdura“ mówi ten pierwszy. “Przecież nie może być życia
po porodzie; jak przypuszczalnie mogłoby ono wyglądać, pozwól że zapytam?
“Osobiście dokładnie tego nie wiem, ale z pewnością będzie jaśniej niż tutaj. Przypuszczam też będziemy poruszać
się na naszych nogach i odżywiać się
informatyk26
2019-04-21 14:26:27
Ocena: 0(glosow:0)-+
czytałem analogiczną historyjkę jak to stary knur zachwalał rajskie i beztroskie życie po rzeźni
DonaldDrumpf
2019-04-20 17:21:32
Ocena: 0(glosow:8)-+
Powstała pare tysięcy lat temu, kiedy nie było policji, sądów etc, więc rządzący wymyślili sobie wszechmogących i wszechwiedzących bogów, żeby powstrzymać plebs przed ciągłym mordowaniem się, okradaniem itp, a przede wszystkim żeby móc nazwać siebie zesłannikami bogów i zyskać nad tym plebsem pełną władzę bez żadnych faktycznych podstaw. Z czasem ewoluowały w pedofilsko złodziejskie sekty. Na szczęście przez te kilka tysięcy lat świat też ewoluował, ludzie zmądrzeli i przestali wierzyć w bajki, dlatego obecnie religia w cywilizowanym świecie jest ciekawostką, czymś co niewielu obchodzi.
DonaldDrumpf
2019-04-20 17:28:28
Ocena: 2(glosow:6)-+
Pozostało jeszcze trochę skansenów typu jakieś pakistany i irany, polskie wiochy i patoblokowiska, slumsy neapolu czy murzyńskie getta w stanach, gdzie prymitywni i zacofani żyją w biedzie, gdzie kwitnie przestępczość, a edukacji i perspektyw brak. Tam religia wciąż ma się świetnie, bo mieszkający tam plebs to mentalnie dokładnie ten sam plebs, który pare tysięcy lat temu srał pod siebie i tłukł się dzidami o krowę. Kiedyś i tam może dojdzie ewolucja, oby wcześniej niż później.
lalecznik
2019-04-20 15:17:21
Ocena: 5(glosow:7)-+
Religia ma biologiczne uzasadnienie i jest wynikiem ewolucji. Co jest przypuszczam trudne do zaakceptowania zarówno przez wierzących, jak i niewierzących. Natomiast w wypowiedzi Twain'a chodzi o korporację religijną, czyli ludzi, którzy żyją ze sprzedawania religi innym ludziom. Podobnie, jak to się robi z coca-colą.
Azazello_1
2019-04-20 15:33:19
Ocena: -1(glosow:7)-+
Dlaczego trudne do zaakceptowania dla niewierzących? Argument ewolucyjny jest efektem sposobu, w jaki ewoluowała nasza neurologia, z doborem naturalnym jako czynnikiem faworyzującym nadwrażliwość w związku z życiem w dużych grupach społecznych oraz w związku z pracą mózgu i mechaniką tworzenia relacji pomiędzy wzorcami a wolą. Informacje i zbiegi okoliczności, które, przez przypadek, zdają się wspierać wiarę, są faworyzowane i pamiętane, podczas gdy te, które im zaprzeczają, są odrzucane i zapominane.
lalecznik
2019-04-20 17:08:28
Ocena: -1(glosow:3)-+
Generalnie, niewierzący mają nadzieję, że pewnego dnia religia zniknie. Podobnie, wierzący wierzą, że niewierzący się nawrócą (na ich religię). Biologia pokazuje, że obie postawy nie mają uzasadnienia. I stąd jest to trudne do przyjęcia. A co do wiary, to ta jest oparta na emocjach, a te, dobrze ukierunkowane, scalają grupę, co ułatwia przetrwanie. Przy okazji, ewolucja tłumaczy, dlaczego religia ma charakter opresyjny, dlaczego nośnikiem religii są kobiety - pomimo ich dyskryminacji, i dlaczego w obecnych czasach następuje regres religijności.
zwierzak250477
2019-04-20 18:17:57
Ocena: 3(glosow:3)-+
Małe sprostowanie laleczniku. Ateiście kompletnie dynda i powiewa to w co Wy wierzycie i po co, a już najmniej mnie interesuje to czy jakaś religia zniknie czy nie. Z całym szacunkiem, ale dysputy o religii i odwieczne sprzeczki która jest tą prawdziwą, to Wasza sprawa i ateistów w to nie mieszajcie. Ja szanuję Wasz wybór i nie mieszam się w Wasze sprawy duchowe i tego samego oczekuję od Was. Co do wspomnianej ewolucji - chyba chodzi Wam o wiarę, a nie o religię. Wiary z religią nie mieszajcie bo to dwie różne bajki. Wiara jest efektem ewolucji, a religia szeroko pojętej polityki.
lalecznik
2019-04-20 19:04:25
Ocena: 0(glosow:2)-+
Ależ Zwierzaku. Nie okłamuj siebie. Żyjesz w konkretnym kraju i rzeczywistości. Ludzie wierzący organizują Tobie życie, albo przynajmniej mają istotny wpływ na to, że jest gorsze i trudniejsze. A zamknięte sklepy w niedziele i święta są najlepszym przykładem, który wcale Tobie nie dynda i powiewa. Klimat wszechogarniającego ponuractwa i cierpiętnictwa jest też wynikiem religi. Ale głowa do góry! Zawsze możesz popatrzyć na pięknie malowane/skrobane kurze zarodki :)
Azazello_1
2019-04-20 21:53:35
Ocena: 1(glosow:1)-+
Ja nie liczę na to, że religia zniknie. Zawsze najdą się ludzi którzy będą wierzyli. W końcu religia obiecuje odpuszczenie grzechów i życie wieczne. Kto inny może to obiecać? Ja liczę na to, że religia zniknie z przestrzeni publicznej i przestanie mieć wpływ na politykę, edukację, moralność etc. Wtedy będę szczęśliwym nihilistą. :)
gajcy
2016-02-04 14:52:15
Ocena: -14(glosow:18)-+
Ogolnie nie do konca sie z toba zgodzę , identyczny scenariusz mozna powiedziec o lewicy i ateistach , bo mozliwe ze tak jest z religia , ale religia ma to dzieki sprytowi , lewacy maja to dzieki bandytyzmowi skutek jest ten sam , grupa ludzi żeruje na wielkiej grupie ludzi , i dalej z religi mozesz zrezygnować , lewactwo ci nie pozwoli zrezygnować bedziesz płacił, haracz coraz większy III coraz wiekszym bedziesz niewolnikiem ..religia ewoluuje lewactwo nie ...
nonamenoname
2016-02-04 15:06:49
Ocena: 3(glosow:5)-+
"Religia ma to dzięki sprytowi" - ciekawe słowa z ust księdza biskupa :)
koreperytor12
2016-02-04 14:12:29
Ocena: -2(glosow:8)-+
komentarz usunięty przez moderatora
Meloman1
2016-02-05 11:36:09
Ocena: -2(glosow:2)-+
Gruzawik, racjonalne myślenie nie polega na memłaniu "dość powszechnie znanych faktów", tylko na powoływaniu się na konkretne dane. A ty mi pod nos podtykasz co najwyżej jakieś swoje majaczenia i gusła. Co do podatku kościelnego - nie masz pojęcia, o czym piszesz. Ale to typowe dla takich samorodnych mędrków.
Azazello_1
2019-04-20 15:28:44
Ocena: 0(glosow:4)-+
Argument popularności religii oraz faktu że wiele osób odczuwa potrzebę wiary - "Argumentum ad populum". Popularność idei nie mówi absolutnie nic na temat jej prawdziwości. Geocentryzm, idea płaskiej Ziemi, kreacjonizm, astrologia, alchemia i okultyzm były kiedyś bardzo rozpowszechnionymi wierzeniami. Co więcej, religie zależą od kultury i w większości są niespójne oraz wzajemnie sprzeczne i wykluczające się.
Czyli „Włączę awaryjne i pójdę po gofra”.
główna
Wszystkie absurdy w serwisie są generowane przez użytkowników serwisu i jego właściciel nie bierze za nie odpowiedzialności.
Jeżeli uważasz, że któreś zdjęcie wykorzystano bez twojej zgody to możesz skorzystać z linku "Zgłoś nadużycie" który znajduje się pod każdym zdjęciem.
.: Kontakt z nami :.
.: Regulamin strony :.
FIREFOX:0