lub  Dołącz
Wiocha.pl - Absurdy polskiego Internetu

Komentarze użytkownika ZeigeistHisStory


Ocena: 0(glosow:4)
komentarz usunięty przez użytkownika

Ocena: -5(glosow:9)
"W 2023 roku 69% populacji Irlandii zadeklarowało się jako katolików. W Polsce było to 71%" Zbliżony odsetek. Jak to łączysz że wzrostem gospodarczym?

Ocena: -1(glosow:7)
Statystyki nie pokazują prawdy, tylko Terlikowski? A odpowiesz na poprzednie pytanie? Jak to łączysz że wzrostem gospodarczym?

Ocena: -1(glosow:7)
Teraz nagle wierzysz statystykom? A co z moim pierwszym pytaniem?

Ocena: -1(glosow:5)
Polska (~71% katolików) - Wysokie wyniki w PISA (matematyka, nauki przyrodnicze – powyżej średniej OECD). Wysoki odsetek osób z wyższym wykształceniem (ponad 50% w grupie 25-64 lata). Silny system edukacji publicznej i wysoka wartość dyplomów uniwersyteckich. Słowenia (~72% katolików) Jedna z najlepszych edukacji w Europie (wysokie miejsca w PISA i rankingach OECD). Włochy (~74% katolików) Kilka światowej klasy uniwersytetów (np. Uniwersytet Boloński, Sapienza w Rzymie). Wysoki odsetek osób z wykształceniem wyższym. Litwa (~75% katolików) Wysoki odsetek osób z wyższym wykształceniem.

Ocena: -2(glosow:2)
Dobre wyniki w PISA (matematyka i nauki ścisłe). Silny system edukacji technicznej. Chorwacja (~86% katolików) Wysoki poziom alfabetyzacji (99,7%). Dobre wyniki w edukacji podstawowej i średniej. Rozwój szkolnictwa wyższego (np. Uniwersytet w Zagrzebiu). Irlandia** (~69% katolików) Jeden z najlepszych systemów edukacji w Europie (wysokie wyniki w czytaniu i naukach ścisłych). Ponad 60% dorosłych ma wyższe wykształcenie. Silne uniwersytety (np. Trinity College Dublin, University College Dublin). A co z moim pierwszym pytaniem?

Ocena: 0(glosow:4)
"Według danych UNESCO i Eurostatu, Polska ma wskaźnik alfabetyzacji na poziomie 99,8% wśród osób powyżej 15. roku życia, co plasuje ją w czołówce państw europejskich. Analfabetyzm funkcjonalny (czyli problemy z rozumieniem bardziej złożonych tekstów) dotyczy ok. 15% społeczeństwa, co jest typowe dla wielu krajów UE. Eurostat wskazuje, że w UE ~20% osób ma niskie umiejętności czytania, a w Polsce jest to ok. 15%." Eurostat - Education and Training. Odpowiesz na pierwsze pytanie?

Ocena: 0(glosow:2)
Czyli nie znasz odpowiedzi na moje pierwsze pytanie? Rozumiem. Obaliłem wszystkie twoje próby dyskredytowania Polski i Polaków. nissin/caleanka - pan kopiuj/wklej. Zero własnej inicjatywy i samodzielnego myślenia.

Ocena: -2(glosow:2)
zoltarxx wręcz przeciwnie. Chcę udowodnić, że to nie ma związku. nissin/caleanka w pierwszym wpisie łączy stan kościoła w Irlandii z poziomem wzrostu gospodarczego. Ja zapytałem jak to się łączy, skoro odsetek katolików jest podobny do tego w Polsce? Nie uzyskałem odpowiedzi. Dalej sugerował, związek kościoła z brakiem wykształcenia, czy analfabetyzmem, którego nie ma co opisałem powyżej na przykładzie państw europejskich. Jeżeli chcesz to mogę poszukać danych o odsetku katolików do poziomu PKB.

Ocena: 1(glosow:3)
Nie rozumiem też dlaczego nissin/caleanka deprecjonuje swój kraj, skoro wszelkie dane świadczą o tym, że jesteśmy w europejskiej czołówce jeśli chodzi o naukę.

Ocena: -1(glosow:5)
Anna W. wypuszczona, nie będzie aresztu dla Ziobry, niedługo koniec aresztu Mateckiego. Rozliczenia pełną gębą. Żenada.

Ocena: -2(glosow:2)
Troll to osoba, która celowo publikuje fałszywe lub prowokacyjne treści. Możesz wskazać, gdzie napisałem nieprawdę? W definicje Trolla idealnie wpisują się użytkownicy nissin, caleanka, kacynski i im podobni. Ja tylko pokazuje, gdzie piszą nieprawdę, żeby normalny użytkownik nie dał się zmanipulować.

Ocena: -1(glosow:1)
Książki Pawła Jasienicy są jego przemyśleniami (dość ciekawymi), lecz nie mają wartości historycznej. Sam Jasienica mówił o swoich książkach: „Książki, które piszę, nie roszczą sobie żadnych pretensji do rangi dzieł naukowych, nie są podręcznikami ani popularyzacją nauki. To są zwyczajne eseje. Esejowi przysługują te same prawa, którymi się cieszy dramat, poezja czy powieść”

Ocena: -1(glosow:1)
Chrzest i przyjęcie chrześcijaństwa dały Mieszkowi I uznanie w Europie Zachodniej, co wzmocniło jego pozycję wobec sąsiadów, szczególnie Cesarstwa Niemieckiego. Kościół wprowadził strukturę administracyjną, pismo łacińskie i prawo kanoniczne, co pomogło w centralizacji władzy. Małżeństwo Mieszka z Dobrawą umocniło sojusz z Czechami, a późniejsze związki z Niemcami i Skandynawią wzmocniły pozycję Polski. Bez chrztu Polska nie zostałaby uznana przez Zachód i mogłaby ulec podbojowi lub marginalizacji (jak wiele plemion słowiańskich podbitych przez Niemców).

Ocena: -1(glosow:1)
Pozytywny wkład: Chrzest wzmocnił autorytet Mieszka I, legitymizując jego władzę w oczach poddanych i sąsiadów. Przyjęcie chrześcijaństwa związało Polskę z Europą Łacińską, co miało wpływ na kulturę, prawo i politykę. Polska uniknęła losu niektórych plemion słowiańskich, które zostały podbite i zgermanizowane. Kościół wprowadził pismo łacińskie, co umożliwiło rozwój dokumentacji państwowej. Powstawały szkoły przyklasztorne i katedralne, a później pierwsze uniwersytety. Chrzest uchronił Polskę przed przymusową chrystianizacją przez Niemców. Chrześcijańska Polska mogła skuteczniej zawierać sojus

Ocena: -1(glosow:1)
"Kościół katolicki był niezbędny dla pełnego funkcjonowania uniwersytetu – bez papieskiej zgody na teologię i nadania przywilejów, UJ nie stałby się znaczącym ośrodkiem naukowym. W średniowieczu żaden uniwersytet nie mógł istnieć bez legitymizacji Kościoła, a w przypadku Krakowa była to współpraca dynastyczno-kościelna.""Od przyjęcia Chrześcijaństwa w zaledwie 60 lat Polska przekształciła się z plemiennego księstwa w potężne królestwo, które odgrywało znaczącą rolę w Europie."

Ocena: -2(glosow:2)
Bzdury piszesz. Polska jest w europejskiej czołówce jeśli chodzi o edukację. Polska wyprzedziła Niemcy pod względem odsetka młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Religia nie ma z tym nic wspólnego. Dlaczego deprecjonujesz swój kraj? Dla pieniędzy?

Ocena: -1(glosow:1)
"Poziom alfabetyzacji w Polsce jest bardzo wysoki i porównywalny z innymi rozwiniętymi krajami Europy. Według danych UNESCO i Eurostatu, Polska ma wskaźnik alfabetyzacji na poziomie 99,8% wśród osób powyżej 15. roku życia, co plasuje ją w czołówce państw europejskich. Analfabetyzm funkcjonalny (czyli problemy z rozumieniem bardziej złożonych tekstów) dotyczy ok. 10-15% społeczeństwa, co jest typowe dla wielu krajów UE.

Ocena: -4(glosow:4)
Kościół katolicki odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu się państwa polskiego, ale nie można powiedzieć, że "stworzył Polskę". Chrzest Polski w 966 roku, przyjęty przez księcia Mieszka I, jest uznawany za symboliczny początek państwa polskiego. Wcześniej była to struktura plemienna, a nie w pełni ukształtowane państwo. Chrzest umocnił władzę Mieszka I, dał międzynarodowe uznanie i zapoczątkował rozwój instytucji państwowych. Chrzest Polski nie był absolutnym początkiem państwowości, ale kluczowym momentem jej konsolidacji i wejścia na arenę europejską. Dlatego rok 966 uznaje się za symboliczną

Ocena: -4(glosow:4)
datę narodzin Polski.
<< Pierwsza
< Poprzednia
1

kawusia facebook hopaj

Wszystkie absurdy w serwisie są generowane przez użytkowników serwisu i jego właściciel nie bierze za nie odpowiedzialności.
Jeżeli uważasz, że któreś zdjęcie wykorzystano bez twojej zgody to możesz skorzystać z linku "Zgłoś nadużycie" który znajduje się pod każdym zdjęciem.


.: Kontakt z nami :.

.: Regulamin strony :.