Reklama
Reklama

Komentarze

5
E
elpapiotr2 🎯 Wyjadacz
3 lata temu

Kościół, jak Kościół ale biszkopty to na pewno. A później unieważnili by poprzedna decyzję, by znowu unieważnić zmartwychwstanie. I tak na okrągło, dopóki kasa leci! Bo żyć (dobrze żyć) z czegoś trzeba przecież.

0

Zglos komentarz

H
homo_sapiens 🌟 Padawan
3 lata temu

Bez przesady! Zmartwychwstanie to jeden z najważniejszych dogmatów większości wyznań chrześcijańskich. Do jego unieważnienia nie wystarczyłaby Kościołowi sama banalna kasa. Potrzeba by jeszcze tysięcy hektarów gruntów za 1% wartości i zapewnionych dostaw młodych ministrantów z gwarancją w prawie kar...

Bez przesady! Zmartwychwstanie to jeden z najważniejszych dogmatów większości wyznań chrześcijańskich. Do jego unieważnienia nie wystarczyłaby Kościołowi sama banalna kasa. Potrzeba by jeszcze tysięcy hektarów gruntów za 1% wartości i zapewnionych dostaw młodych ministrantów z gwarancją w prawie karnym, że z odpowiedzialności za czyny pe****lskie zwolnieni są duchowni katoliccy. W końcu bezczeszczenie zwłok w postaci handlu relikwiami też ich nie dotyczy.

0

Zglos komentarz

E
elpapiotr2 🎯 Wyjadacz
3 lata temu

Ale tylko dogmatów. Ani to prawdziwe, ani normalne. Ot, bajeczki dla głupich ludzi.

0

Zglos komentarz

A
Accura 🏹 Łowca
3 lata temu

Urban zza grobu pisze czy jak?

0

Zglos komentarz

S
Sosen9 🌾 Wieśniak
3 lata temu

Zacznijmy od tego, że kościół dla pieniędzy wymyślił jego zmartwychwstanie.

0

Zglos komentarz

M
3 lata temu

jego samego też wymyślił

0

Zglos komentarz

S
Sosen9 🌾 Wieśniak
3 lata temu

Jakiś jezus mógł być i jak w żywocie briana ludzie się w niego wpatrywali i stworzyli sektę bo ładnie gadał. Po kilku wiekach sekta zaczęła się rozrastać i dobrze na tym zarabiać dodając co parędziesiąt lat jakieś nowe świadectwa cudów jak zmartwychwstanie i wniebowzięcie. Ba nawet wymyślili, że Mar...

Jakiś jezus mógł być i jak w żywocie briana ludzie się w niego wpatrywali i stworzyli sektę bo ładnie gadał. Po kilku wiekach sekta zaczęła się rozrastać i dobrze na tym zarabiać dodając co parędziesiąt lat jakieś nowe świadectwa cudów jak zmartwychwstanie i wniebowzięcie. Ba nawet wymyślili, że Maryję też wzięło w niebo bo brakło im juz pomysłów jakim patronem swoje świątynię nazywać. Taka trochę zabawa w głuchy telefon. Ktoś drugiemu opowiedział bajkę o cieśli, drugi trzeciemu i po paruset latach w bajce cieśla zwalczał kosmitów laserami.

0

Zglos komentarz

L
lou75 🌾 Wieśniak
3 lata temu

To akurat jest słabe. Oni nie są głupi, nie piłowaliby gałęzi, na której się rozsiedli.

0

Zglos komentarz

Reklama