Reklama
Source: wgrane.pl

Do Polski z ETS trafiło 89 miliardów na transformację energetyczną, a Polska wykorzystała z tego 2%.

przez mamamarcina — 1 miesiąc temu
7

Zglos post

Reklama

Komentarze

2
N
1 miesiąc temu

Ale wiesz, że te pieniądze nie trafiły do polski z unii, tylko od przedsiębiorców, którzy musieli wykupić uprawnienia, przez co podnieśli oczywiście ceny wytwarzanych dóbr, za które finalnie płaci konsument, czyli między innymi ty głąbie.

-1

Zglos komentarz

L
lukachu116552 🌾 Wieśniak
1 miesiąc temu

Racja, i dlatego żeby jak najlepiej wykorzystać ta daninę trzeba ją było rozpier... na socjalne, na pierdoły na polityków.

2

Zglos komentarz

N
1 miesiąc temu

Nie trzeba było jej rozpier... na to wszystko o czym piszesz, ale niech gość na antenie nie pier...., że "dostaliśmy" od Unii miliardy z ETS bo to kłamstwo. Poza tym to, że ktoś na giełdzie w Lipsku na tym zarabia to fakt. Polscy przedsiębiorcy muszą kupować te uprawnienia, aby móc legalnie działać....

Nie trzeba było jej rozpier... na to wszystko o czym piszesz, ale niech gość na antenie nie pier...., że "dostaliśmy" od Unii miliardy z ETS bo to kłamstwo. Poza tym to, że ktoś na giełdzie w Lipsku na tym zarabia to fakt. Polscy przedsiębiorcy muszą kupować te uprawnienia, aby móc legalnie działać. Dla nich jest to narzucony prawem koszt produkcji. Z kolei dla spekulantów na giełdzie w Lipsku jest to po prostu kolejny instrument finansowy, na którego wahaniach cen zarabiają. Facet kłamie.

-3

Zglos komentarz

A
akuszer 🏆 Master
1 miesiąc temu

To prawda że sprzedaży bonów energetycznych PiS a szczególnie Morawiecki łatali dziurę budżetową i trochę ukradli zamiast inwestować w odnawialne źródła energii.Himalaje obłudy.

-1

Zglos komentarz

N
1 miesiąc temu

Główny zarzut wobec poprzedniej władzy dotyczył tego, że miliardy z ETS "rozpływały się" w budżecie. Pod rządami obecnego premiera Donalda Tuska ten schemat się nie zmienił. Zdecydowana większość wpływów trafia bezpośrednio do kas Ministerstwa Finansów na pokrycie bieżących wydatków państwa. "Z unij...

Główny zarzut wobec poprzedniej władzy dotyczył tego, że miliardy z ETS "rozpływały się" w budżecie. Pod rządami obecnego premiera Donalda Tuska ten schemat się nie zmienił. Zdecydowana większość wpływów trafia bezpośrednio do kas Ministerstwa Finansów na pokrycie bieżących wydatków państwa. "Z unijnego systemu handlu emisjami ETS Polska ma wpływy liczone w dziesiątkach miliardów złotych. Według unijnych założeń mają one służyć transformacji energetycznej i ochronie klimatu. Rząd Donalda Tuska wydaje na to mniej niż 1 proc. środków" OKO.press

-1

Zglos komentarz

B
baxbany 🎖️ Snajper
1 miesiąc temu

Norwill1 - De**li poszukaj w kościółku!

0

Zglos komentarz

N
1 miesiąc temu

Nie muszę szukać de**li bo sam się pojawiłeś. Boli prawda, że twój Tusek przewala kasę z ETS tak samo jak PiS?

-1

Zglos komentarz

Reklama