Podobne posty
Komentarze
2Ale wiesz, że te pieniądze nie trafiły do polski z unii, tylko od przedsiębiorców, którzy musieli wykupić uprawnienia, przez co podnieśli oczywiście ceny wytwarzanych dóbr, za które finalnie płaci konsument, czyli między innymi ty głąbie.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Racja, i dlatego żeby jak najlepiej wykorzystać ta daninę trzeba ją było rozpier... na socjalne, na pierdoły na polityków.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Nie trzeba było jej rozpier... na to wszystko o czym piszesz, ale niech gość na antenie nie pier...., że "dostaliśmy" od Unii miliardy z ETS bo to kłamstwo. Poza tym to, że ktoś na giełdzie w Lipsku na tym zarabia to fakt. Polscy przedsiębiorcy muszą kupować te uprawnienia, aby móc legalnie działać....
Nie trzeba było jej rozpier... na to wszystko o czym piszesz, ale niech gość na antenie nie pier...., że "dostaliśmy" od Unii miliardy z ETS bo to kłamstwo. Poza tym to, że ktoś na giełdzie w Lipsku na tym zarabia to fakt. Polscy przedsiębiorcy muszą kupować te uprawnienia, aby móc legalnie działać. Dla nich jest to narzucony prawem koszt produkcji. Z kolei dla spekulantów na giełdzie w Lipsku jest to po prostu kolejny instrument finansowy, na którego wahaniach cen zarabiają. Facet kłamie.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
To prawda że sprzedaży bonów energetycznych PiS a szczególnie Morawiecki łatali dziurę budżetową i trochę ukradli zamiast inwestować w odnawialne źródła energii.Himalaje obłudy.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Główny zarzut wobec poprzedniej władzy dotyczył tego, że miliardy z ETS "rozpływały się" w budżecie. Pod rządami obecnego premiera Donalda Tuska ten schemat się nie zmienił. Zdecydowana większość wpływów trafia bezpośrednio do kas Ministerstwa Finansów na pokrycie bieżących wydatków państwa. "Z unij...
Główny zarzut wobec poprzedniej władzy dotyczył tego, że miliardy z ETS "rozpływały się" w budżecie. Pod rządami obecnego premiera Donalda Tuska ten schemat się nie zmienił. Zdecydowana większość wpływów trafia bezpośrednio do kas Ministerstwa Finansów na pokrycie bieżących wydatków państwa. "Z unijnego systemu handlu emisjami ETS Polska ma wpływy liczone w dziesiątkach miliardów złotych. Według unijnych założeń mają one służyć transformacji energetycznej i ochronie klimatu. Rząd Donalda Tuska wydaje na to mniej niż 1 proc. środków" OKO.press
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Nie muszę szukać de**li bo sam się pojawiłeś. Boli prawda, że twój Tusek przewala kasę z ETS tak samo jak PiS?
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane