Reklama
Reklama

Komentarze

8
G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

Co najmniej 4 rozne problemy nie zwiazane ze soba wymienione i podpiete po jednego biskupa, wszechmogacy Glodz:)nie mozna bylo od razu napisac "Kurde takiemu to dobrze, ja bym nigdy nie doszedl do takiej kasy to go nie cierpie i zal mi d**e zciska, to go obwinie za bezrobocie, glodne dzieci, kr...

Co najmniej 4 rozne problemy nie zwiazane ze soba wymienione i podpiete po jednego biskupa, wszechmogacy Glodz:)nie mozna bylo od razu napisac "Kurde takiemu to dobrze, ja bym nigdy nie doszedl do takiej kasy to go nie cierpie i zal mi d**e zciska, to go obwinie za bezrobocie, glodne dzieci, kryzys na swiecie, islamizacje, wymarle gatunki zwierzat i komunizm w Chinach"

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Żal mi że moje państwo utrzymuje takich pasożytów z moich podatków.

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

panstwo robi co chce,zawsze tak bylo i bedzie, choc tu akurat widac hojnosc ZUS-u mila odmiana; ale ty za o mozesz z tym co ci zostaje wspomoc glodujace dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, zamiast wydawac na przyjemnosci, badz lepszy niz panstwo:)

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

Też bym tak chciał... Ciekawe ile zusu odprowadził na swe składki emerytalne. Niestety większość religii tak działa. Ja nie widzę różnicy. Wcisnąć ciemnocie że do kontaktu z bogiem potrzebny jest jakiś przyd**as i koraliki które sprzedaje.

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

taka emeryturka w niejednym moze powolanie obudzic hehe a niech ma, byle innym tez dawali,albo przynajmniej wybor, ZUS lub samodzielne odkladanie na starosc.

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

dobrze ze nie mamy dodatkowego podatku na kosciol jak w Niemczech maja, i poki co taca nieobowiazkowa.Chyba ze ktos na sakrament ma ochote to wtedy cennik, ale kazdy jednorazowo na ogol.

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

Ale chyba ten podatek nie jest przymusowy?

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Pewnie że nie jest obowiązkowy.

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

mozna sie wymigac od tego ppodatku wystepujac z kosciola. tak calkiem, a nie przekraczajac tylko prog oczywiscie hehe

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

Podatek w niemczech wynosi 8-9% podatku dochodowego, z podatku zwolnione sa dzieci, rencisci,zakonnicy oczywiscie, bezrobotni i ci ktorych zarobki nie przekraczaja 400euro. Przy srednich zarobkach wychodzi niecale 400 euro rocznie na kosciol. ale za to jak jest chrzest czy slub czy pogrzeb to ksiadz...

Podatek w niemczech wynosi 8-9% podatku dochodowego, z podatku zwolnione sa dzieci, rencisci,zakonnicy oczywiscie, bezrobotni i ci ktorych zarobki nie przekraczaja 400euro. Przy srednich zarobkach wychodzi niecale 400 euro rocznie na kosciol. ale za to jak jest chrzest czy slub czy pogrzeb to ksiadz nie bierze za to ani grosza.

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Nasi by i tak brali :)

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

A u nas się nie wymigasz choćbyś był ateista. Państwo czyli TY ja i wszyscy płacimy. Myślisz że nasz kościół chciałby taki podatek?

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Chciałby podatek jako dodatek.

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

W pesymizmie dziwie sie ze jeszcze nie mamy takiego podatku...

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

PIS nam go za rok wprowadzi:)

0

Zglos komentarz

I
INRI 😏 Szyderca
12 lat temu

czyli kościół(ogół wiernych) jest ubogi, jak chce Franciszek

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Tylko my go źle zrozumieliśmy :)

0

Zglos komentarz

F
ferdal 🏆 Master
12 lat temu

Rozdział kościoła i państwa powinien polegać na rozdzieleniu kas.

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
12 lat temu

no chyba, że dla odmiany z kościoła do państwa niech trochę kasy popłynie

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Najlepiej by było kościół oddzielić od ludzi.

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
12 lat temu

ale przecież "kościół to ludzie" ;)

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Ludzie to my a kościół to ...

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
12 lat temu

z kościelnych metafor najbardziej mi pasuje, że wierni to "owieczki"... i niestety jak ta ciemna masa idą tam gdzie ich popędzą, taka jest niestety prawdziwa relacja kościół/ludzie

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Powinno być kury nie owieczki. Moja babcia zawsze twierdziła że kura to stworzenie bez rozumu.

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

A babcia mówiła idź na księdza. To ja nie...

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
12 lat temu

a widzisz było się babci słuchać miał byś kasę, kobiety może i dzieci:D

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
12 lat temu

kary1977 a z pewnością miałbyś ministrantów:P

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

no właśnie tej kasy brak... a ty sie nie narobisz i kaska z nieba leci

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

i ministrów... całowaliby w rękę i d....

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

ale chyba duzo uczyc sie trzeba zeby takim arcybiskupem zostac co nie? awans jak w kazdej robocie, z nic nierobiacych siedzacych nie wybieraja na arcybiskupa. tak czy siak warto dla emeryturki takiej. zaklaadam ze i pensja cale zycie nie licha na pewno.

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Na księży to zazwyczaj idą nieudacznicy którzy nie są w stanie żyć normalnie.

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

i calkiem niezle na tym wychodza:) nie ma co zazdroscic, jak jemu zabiora to nam i tak nie przybedzie. gorsi bandyci od biskupow dostaja emerytury z naszych skladek, nic sie nie poradzi, tylko miec nadzieje ze i dla nas cos zostanie.

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

No akurat gorszych od tego to raczej niema.

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

Fakt trzeba się uczyć. Żeby tyle ludzi w ch@ja robić to trzeba mieć łeb.

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Łeb i brak sumienia.

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

Sa i wyjatki jak Popieluszko czy Wyszynski. wsrod zwyklych ksiezy sie trafi, znalem kiedys takiego w Bieszczeadach mieszkal ks.Czeslaw, mala wioska nikt na tace nie dawal bo nikt nie mial, zyl z tego co w polu uroslo i sam pole uprawial.Rolnicy o 6 rano na pola wychodzili a Czeslaw juz tam byl i sm...

Sa i wyjatki jak Popieluszko czy Wyszynski. wsrod zwyklych ksiezy sie trafi, znalem kiedys takiego w Bieszczeadach mieszkal ks.Czeslaw, mala wioska nikt na tace nie dawal bo nikt nie mial, zyl z tego co w polu uroslo i sam pole uprawial.Rolnicy o 6 rano na pola wychodzili a Czeslaw juz tam byl i smial sie z nich ze spia tak dlugo zamiast pracowac. Na plebanii turystom pokoje wynajmowal za symboliczna zlotowke lub pomoc w gospodarstwie, a dla takich mieszczuchow pielenie kapusty to byla frajda. Dobry byl czlowiek i ksiadz, szkoda ze wyjatek i juz nie zyje.

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

jak w każdej regule są wyjątki...

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Ksiądz Mateusz też jest spoko :)

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

Ks Mateusz to taki prawdziwy jak i doktor Burski, a ks Czeslaw Dec zyl naprawde:) ale takich juz nie ma. W sasiedniej parafii, wies sie zrzucila ksiedzu na auto zeby na piechote po koledzie nie chodzil bo mu zimno, po 3 tygodniach proboszc przegral auto w pokera...

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
12 lat temu

przepraszam z naszych kieszeni...

0

Zglos komentarz

A
admin1944 🏹 Łowca
12 lat temu

GENDER NA FOTO ???. KIECUNIA,KORONKI,OZDOBKI,MOHEREK NA FACECIE ???

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

I albo się umalował albo jak zwykle nayebany.

0

Zglos komentarz

S
siwythc666 ⚔️ Jedi
12 lat temu

a z jakiej racji emerytura skoro nie ma niby pensji i podatkow nie odprowadza.... to kto i skąd mu ją naliczyl......14 tys.. na kawalera to żyć nie umierać...

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Nieletnie męskie prostytutki do tanich pewnie nie należą...

0

Zglos komentarz

S
siwythc666 ⚔️ Jedi
12 lat temu

już nie długo w urzędzie pracy pojawi się rubryka z nowym zawodem..... ksiądz ;-0

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Wymagania to talent do tycia i skłonności pe****lskie:)

0

Zglos komentarz

S
siwythc666 ⚔️ Jedi
12 lat temu

brak wymagań..... nawet przeszłości kryminalnej nie będą sprawdzać....

0

Zglos komentarz

G
grigore 🏹 Łowca
12 lat temu

niesamowite jakich to luksusow sie czlowiek wyrzeka zeby tylko w spodniach a nie sukence chodzic hehe.Na misje do Syrii albo Kenii powinni ich odsylac na emerytury.

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Zacznijmy od tego że emerytury to się należą ludziom którzy pracowali.

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
12 lat temu

Pracują, nad swoimi owieczkami. ;)

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Jeśli dymanie nazwać pracą...

0

Zglos komentarz

R
rozpruwacz78 🏹 Łowca
12 lat temu

A po jakiego wała mu taka emerytura. Co on z nią zrobi-rodzinie nie da bo nie ma. Powinien dostać pokoik w jakimś klasztorze i modlić się za nas do końca życia swojego.

0

Zglos komentarz

J
jurek1102 Czysta Moc
12 lat temu

Co powinien to wszyscy tu się zgadzamy ale nasze państwo jak widać nie wie.

0

Zglos komentarz

Reklama