Reklama
Reklama

Komentarze

38
E
erwin32 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Ale brednie.

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Oczywiście. A rekruta będą karmić z dobrowolnych, rzeczowych zrzutek społeczeństwa. Pod koszarami będą stały pojemniki na chleb, mleko i ziemniaki oraz pozostałe produkty spożywcze, a także kontenery na odzież używaną. Polski nie stać już na armię jeżeli kilkadziesiąt tysięcy oficerów zarabia po kil...

Oczywiście. A rekruta będą karmić z dobrowolnych, rzeczowych zrzutek społeczeństwa. Pod koszarami będą stały pojemniki na chleb, mleko i ziemniaki oraz pozostałe produkty spożywcze, a także kontenery na odzież używaną. Polski nie stać już na armię jeżeli kilkadziesiąt tysięcy oficerów zarabia po kilka, kilkanaście tysięcy na miesiąc.

0

Zglos komentarz

R
RamzesSel 😏 Szyderca
10 lat temu

I co to da ??? Wcale nie zwiększy obronności tylko zwiększy koszta. Szkolenie powinno być od podstawówki PO z prawdziwego zdarzenia. Ale nie ma już gdzie wcisnąć PO bo trzeba przecież kilka lekcji religii dodać !!! A wojsko zmniejszyć kadry zwiększyć żołnierzy. W dzisiejszych czasach lepsze 100 000...

I co to da ??? Wcale nie zwiększy obronności tylko zwiększy koszta. Szkolenie powinno być od podstawówki PO z prawdziwego zdarzenia. Ale nie ma już gdzie wcisnąć PO bo trzeba przecież kilka lekcji religii dodać !!! A wojsko zmniejszyć kadry zwiększyć żołnierzy. W dzisiejszych czasach lepsze 100 000 dobrze wyszkolonych żołnierzy niż 1 000 000 zmuszonych do służby.

0

Zglos komentarz

K
Kor222 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Fałszywka, dlatego zdjecie z urwanym podpisem, gdzie jest adres źródła.

0

Zglos komentarz

T
Tom-Star 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Można było nosić książeczkę wojskową zamiast dowodu osobistego xD Pamiętam jak w dniu komisji zdrowi ludzie kombinowali, przychodzili z mamusiami albo udawali de**li :D Obecnie większość skończyła by z kategorią "D" bez ceregieli i łapówek :D

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

jesteście p.o.p.i.e.r.d.o.l.e.n.i w wojsku nie chcą pe**łów ( wiem bo autor absurdu mi mówił kiedy sam chciał się tam dostać )

0

Zglos komentarz

J
jackthrash 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Info dla zwolenników obowiązkowego poboru: Z miłośników rurek porządnych żołnierzy NIGDY nie będzie - będą tylko fest drogim w utrzymaniu mięsem armatnim. Z ekonomicznego punktu widzenia pomysł id**tyczny. No chyba, ze chodzi o zgnębienie takowego, co też przyniesie nam więcej szkód niż pożytku, bo...

Info dla zwolenników obowiązkowego poboru: Z miłośników rurek porządnych żołnierzy NIGDY nie będzie - będą tylko fest drogim w utrzymaniu mięsem armatnim. Z ekonomicznego punktu widzenia pomysł id**tyczny. No chyba, ze chodzi o zgnębienie takowego, co też przyniesie nam więcej szkód niż pożytku, bo zamiast się leczyć potem psychiatrycznie po "wojskowej" traumie mógłby iść do roboty do której się nadaje i płacić podatki uczciwie na porządne wojsko złożone z osób z charakterem - takim, którym się chce iść w bój. Wyście chyba jeszcze nie wyrośli z komuny :D

0

Zglos komentarz

J
jarek_arek 🌾 Wieśniak
10 lat temu

W starożytnym Rzymie był legion tradycyjnie złożony z samych pe**łów. Należał on do najlepszych i najwaleczniejszych w całej rzymskiej armii... Teraz będzie podobnie, w czasie wojny ojczyzny bronić będą feministki i pe**ły a nazistowskie kibole z PiS schowają dupska na tyłach albo za granicą.

W starożytnym Rzymie był legion tradycyjnie złożony z samych pe**łów. Należał on do najlepszych i najwaleczniejszych w całej rzymskiej armii... Teraz będzie podobnie, w czasie wojny ojczyzny bronić będą feministki i pe**ły a nazistowskie kibole z PiS schowają dupska na tyłach albo za granicą.

0

Zglos komentarz

L
Liberte 😏 Szyderca
10 lat temu

Po pierwsze nie ma w Polsce obowiązkowej słuzby wojskowej i nie ma ustawy takową wprowadzająca. Ustawa o której tu się wspomina będzie pozwalać na przywrócenie zasadniczej służby juz od 2018 roku ale nie oznacza, że takie pobory się odbędą. Po drugie wojsko nie potrzebuje paralitów z rozwiniętą wraż...

Po pierwsze nie ma w Polsce obowiązkowej słuzby wojskowej i nie ma ustawy takową wprowadzająca. Ustawa o której tu się wspomina będzie pozwalać na przywrócenie zasadniczej służby juz od 2018 roku ale nie oznacza, że takie pobory się odbędą. Po drugie wojsko nie potrzebuje paralitów z rozwiniętą wrażliwościa i kobiecym pierwiastkiem. taka służba odbywać się będzie na zasadzie kwalifikacji a te jak wiadomo zawsze sie zakombinuje. Po trzecie do postulujących za przymusowym wcielaniem chcecie mieć taka pedoArmie?

0

Zglos komentarz

L
lalecznik 🌟 Padawan
10 lat temu

A "ałtor" posta w wojsku był? Chyba w snach...

0

Zglos komentarz

W
Wiesniak_Krul 🎯 Wyjadacz
10 lat temu

W życiu się tyle wódy nie ochlałem co na unitarce. Kadra do domu, a wojsko zamawia flaszki z dostawą pod płot:) Złote czasy już nie wrócą. Informacja nieprawdziwa, niestety.

0

Zglos komentarz

L
lodazajeansy 😏 Szyderca
10 lat temu

Niestety?, chyba na szczęście bo my potrzebujemy prawdziwej armii a nie chlejusów z unitarki.

0

Zglos komentarz

L
lodazajeansy 😏 Szyderca
10 lat temu

Ja w wojsku nie byłem ale koledzy którzy z zapałem tam poszli odradzali mi służbę w również chciałem iść. Przez 9 miesięcy nie robili nic poza utrzymywaniem jednostki i wartami. Nawet szkolenie wojskowe było słabe, jak można przez 9 miesięcy wystrzelić tylko 4 naboje i raz rzucić granatem to po co n...

Ja w wojsku nie byłem ale koledzy którzy z zapałem tam poszli odradzali mi służbę w również chciałem iść. Przez 9 miesięcy nie robili nic poza utrzymywaniem jednostki i wartami. Nawet szkolenie wojskowe było słabe, jak można przez 9 miesięcy wystrzelić tylko 4 naboje i raz rzucić granatem to po co nam takie wojsko?. Służbę dobrze wspominają ci co poszli tam dla zabawy, kolegów i wódy. Ktoś kto chciał naprawdę czegoś się nauczyć wychodził zawiedziony. Armia poza kursem prawa jazdy i uprawnieniami dla płetwonurków niewiele oferowało by po wyjściu z wojska, czas tam spędzony był czasem straconym

0

Zglos komentarz

L
lodazajeansy 😏 Szyderca
10 lat temu

Ja w wojsku nie byłem ale koledzy którzy z zapałem tam poszli odradzali mi służbę bo również chciałem iść. Przez 9 miesięcy nie robili nic poza utrzymywaniem jednostki i wartami. Nawet szkolenie wojskowe było słabe, jak można przez 9 miesięcy wystrzelić tylko 4 naboje i raz rzucić granatem to po co...

Ja w wojsku nie byłem ale koledzy którzy z zapałem tam poszli odradzali mi służbę bo również chciałem iść. Przez 9 miesięcy nie robili nic poza utrzymywaniem jednostki i wartami. Nawet szkolenie wojskowe było słabe, jak można przez 9 miesięcy wystrzelić tylko 4 naboje i raz rzucić granatem to po co nam takie wojsko?. Służbę dobrze wspominają ci co poszli tam dla zabawy, kolegów i wódy. Ktoś kto chciał naprawdę czegoś się nauczyć wychodził zawiedziony. Armia poza kursem prawa jazdy i uprawnieniami dla płetwonurków niewiele oferowało by po wyjściu, czas tam spędzony nie był czasem straconym

0

Zglos komentarz

J
jto1975 🌾 Wieśniak
10 lat temu

ZSW w wymiarze 9 miesięcy to była "przyzakładówka" z prawami człowieka i kapelanem :-) Wojsko było 2 i 3-letnie w zależności od formacji. Po transformacji jeszcze chwilę miało to ręce i nogi w wymiarze 1.6 ,

0

Zglos komentarz

L
lodazajeansy 😏 Szyderca
10 lat temu

W dzisiejszych czasach ZSW z takim czasem służby to skazywanie młodych ludzi na bezrobocie. Po szkole młody człowiek powinien rozwijać się dalej albo łapać doświadczenie zawodowe. Znalezienie pracy po dwóch, trzech latach służby dzisiaj tylko utrudniałoby jego sytuację życiową. W 2 lata można dodatk...

W dzisiejszych czasach ZSW z takim czasem służby to skazywanie młodych ludzi na bezrobocie. Po szkole młody człowiek powinien rozwijać się dalej albo łapać doświadczenie zawodowe. Znalezienie pracy po dwóch, trzech latach służby dzisiaj tylko utrudniałoby jego sytuację życiową. W 2 lata można dodatkowo ukończyć różne kursy, rozpocząć nową szkołę. Mamy zbyt wymagających pracodawców, ponadto wojsko powinno coś oferować od siebie, jakieś dalsze możliwości rozwoju bo 2 lata wyjęte z życiorysu to dużo to już nawet osadzeni w zakładach karnych mają większe możliwości zdobycia nowego wykształałcenia

0

Zglos komentarz

J
joel1976 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Się może pi**y w rurkach nauczą życia.

0

Zglos komentarz

P
prymuss123 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Nie wiem Jak mam to Dziadkom powiedzieć ale to jest niestety bzdura.

0

Zglos komentarz

T
trinty20 💩 JP 100%
10 lat temu

Andrzej Duda w maju 2016 roku ma podpisać dokument uprawniający do wprowadzenia powrotu zasadniczej służby wojskowej W 2018 roku ma powrócić zasadnicza służba wojskowa. Będzie ona obowiązywać roczniki +1998. Młodzi po badaniach, jeśli się nie uczą będą kierowani do koszar. ZABORCZA.PL

Andrzej Duda w maju 2016 roku ma podpisać dokument uprawniający do wprowadzenia powrotu zasadniczej służby wojskowej W 2018 roku ma powrócić zasadnicza służba wojskowa. Będzie ona obowiązywać roczniki +1998. Młodzi po badaniach, jeśli się nie uczą będą kierowani do koszar. ZABORCZA.PL

0

Zglos komentarz

J
JanMytnik 🌾 Wieśniak
10 lat temu

do dzisiaj czuje zalety bycia w woju.. nauczylem sie byc mezczyzna!!!!

0

Zglos komentarz

O
10 lat temu

PO_chwa Ciebie to przyjmą tylko do jednostki karnej w Orzyszu - jako rasowego pe**ła cię tam naprostują. :)

0

Zglos komentarz

K
kwinto29 🏹 Łowca
10 lat temu

Szanowny panie modaratorze może wziąłbyś sie za usera bajbusADHD ktory bluzga na wszystkich i wszystko do okoła, a nie usuwał mojego komentarza na jego temat?

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Oj będzie się szerzyć łapownictwo na WKU.Już wyobrażam sobie jak dobrze sytuowani rodzice będą posyłać ,,dowody wdzięczności"oficerom i lekarzom z WKU.A po drugie,jak taki maminsynuś usłyszałby wybuch granatu to murowane pełne spodnie.Wojsko na pampersy by nie narobiło.

0

Zglos komentarz

P
polak1616 😏 Szyderca
10 lat temu

Już widzę te cioty na ćwiczeniach na poligonie, szkoda gadać.

0

Zglos komentarz

R
RamzesSel 😏 Szyderca
10 lat temu

fakt jak te skejciki na fazie po ziole i z pordkami w kroku sobie poradzą ?

0

Zglos komentarz

X
xander119 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Godzina piąta minut trzydzieści kiedy rezerwa wstawała..Tak szła ta piosenka ty pochwo.

0

Zglos komentarz

P
plemiona1234 🏹 Łowca
10 lat temu

xsander istniały obydwie wersjei ta pochwy jest popularniejsza, ale ciekawe czy sam wstawiający był w ogóle w monie czy tylko koło jednostki przechodził idąc do przedszkola

0

Zglos komentarz

Y
yeromine 😏 Szyderca
10 lat temu

Godzina piąta, minut trzydzieści Kiedy pobudka zagrała Grupa rezerwy szła do cywila Niejedna panna płakała Grupa rezerwy szła do cywila Niejedna panna płakała

0

Zglos komentarz

M
maxicoveri 👑 Bóg Wiochy
10 lat temu

a wiadomość podał portal Zwyborcza.pl konkurent aszdziennika

0

Zglos komentarz

K
Kor222 🌾 Wieśniak
10 lat temu

troll ma racje

0

Zglos komentarz

B
Bukol14 🌾 Wieśniak
10 lat temu

xander dobrze ma napisane, nie wiem czy byłeś w wojsku ja byłem, sam jesteś pochwa matole!!!

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

a ja bym sobie chętnie poszedł jeszcze raz:) świetna przygoda i wspomnienia do końca zycia:) Pozdrawiam 49pułk smigłowcow bojowych w Pruszczu Gdańskim

0

Zglos komentarz

M
markopolo4747 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Ja powtórzę słowa mojego nieżyjącego już wujka. Gdyby wróciły jego młode lata poszedłby znów. Miał wtedy 57 lat. Zapewne i ja bym to zrobił w zamian za odmłodzenie. Jednak 2 lata jak w moim przypadku to przydługo.

0

Zglos komentarz

G
gryxbox 🌾 Wieśniak
10 lat temu

co oni zrobią bez facebooka? będzie więcej ofiar śmiertelnych niż za czasów falii

0

Zglos komentarz

D
DkNG 🏹 Łowca
10 lat temu

zasadnicza służba wojskowa czyli sznasa dla sfrustrowanych tepaków żeby sie bezkarnie poznęcać nad słabszymi

0

Zglos komentarz

W
Wiesniak_Krul 🎯 Wyjadacz
10 lat temu

Kto ci takie bajki opowiada? A słyszałeś tą: wchodzi kapitan o 5:25 na izbę żołnierską. Panowie żołnierze, komu jeszcze staje ten idzie ze mną.

0

Zglos komentarz

A
antonio.polakus 🌾 Wieśniak
10 lat temu

...pierwsze pytanie rurkowcow...czy jest darmowe wifi...bo musza zmienic status na fejsie xd

0

Zglos komentarz

S
saderwa 🌾 Wieśniak
10 lat temu

ahhaahhaah padłem co ci biedni rurkowcy zrobia

0

Zglos komentarz

Y
yeromine 😏 Szyderca
10 lat temu

wow , to dopiero będzie popłoch zamiast jednej A. Grodzkiej, będziemy mieli pozbywanie się śladów jaj na masową skalę

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Z moich informacji wynika że ma BYĆ 54 tys etatów na ZAWODOWYCH SZEREGOWYCH, kwalifikacja obecna to tylko dla NOWYCH którzy nie mają kategorii. WIEM, że wielu chce iść do Armii nawet w wieku 30-35 lat, jednak komisje odrzucają na kiepskie wyniki zdrowia

0

Zglos komentarz

D
DeveNocturnal 🌾 Wieśniak
10 lat temu

No pewnie kiepskie wyniki... a potem biorą młodszych ludzi z astmą i dają im kategorię A. Kto kurna dobiera te kategorie?

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Teraz to jedynie kwalifikacja, do ROBOTY BIORĄ zdrowych i wysportowanych ;)

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Fejk ;)

0

Zglos komentarz

B
Billus 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Czy nie rozumiecie, że są ludzie, którzy nie nadają się do wojska? Pracowałem na komisji wojskowej i rozmawiałem z chłopakami (rok 2003 lub 2004 - wiecie czasy bez fejsa i tego gó.na co teraz). Po prostu nie można z każdego zrobić żołnierza i tyle. Najodważniejsze koksy pokazywane na ulicach i mecza...

Czy nie rozumiecie, że są ludzie, którzy nie nadają się do wojska? Pracowałem na komisji wojskowej i rozmawiałem z chłopakami (rok 2003 lub 2004 - wiecie czasy bez fejsa i tego gó.na co teraz). Po prostu nie można z każdego zrobić żołnierza i tyle. Najodważniejsze koksy pokazywane na ulicach i meczach mogą zes**ć się w ogniu walki, nie wytrzymać presji. A zniszczyć człowieka w wojsku łatwo. Mój brat był niezły w sporcie ale nie lubił rywalizacji, w wojsku by się nie sprawdził, został biochemikiem. A przez cały czas był większy i silniejszy ode mnie, póki nie wziąłem się poważnie za siebie. Nie

0

Zglos komentarz

M
mirga ⚔️ Jedi
10 lat temu

Kiedyś wojsko z każdego zrobiło żołnierza. Każdy się nauczył, bo musiał i nie było innej opcji

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

mirga, z każdego? A ci, których wypuszczano zaraz po przysiędze? Ci którzy palnęli sobie w łeb lub ci, którzy byli na tyle sprytni, ze MON ich nigdy nie dopadł?

0

Zglos komentarz

L
lamamaste 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Najśmieszniejsze jest to, że pomysł z obowiązkową służba woj. najbardziej popierają nieudacznicy życiowi i nastoletni, przyszli nieudacznicy życiowi :) Jakim kr***nem trzeba być, żeby iść służyć w wojsku? Na ślepo. W imię czyjejś sprawy, czyjegoś dobra. Zazwyczaj ludzi, którzy mają Twoje życie total...

Najśmieszniejsze jest to, że pomysł z obowiązkową służba woj. najbardziej popierają nieudacznicy życiowi i nastoletni, przyszli nieudacznicy życiowi :) Jakim kr***nem trzeba być, żeby iść służyć w wojsku? Na ślepo. W imię czyjejś sprawy, czyjegoś dobra. Zazwyczaj ludzi, którzy mają Twoje życie totalnie w du**e i sprzedali by Cię razem z całą rodziną. Kpina, płać podatki i maszeruj na rozkaz, wtedy będziesz nie PI**Ą, ale obolałym ODBYTEM ;) Nie wiem co gorsze.

0

Zglos komentarz

T
tomi2000 🎖️ Snajper
10 lat temu

Nie wystarczyłoby po prostu napisać jednej ustawy i wrócić do czasów sprzed 1989 roku? Wszystkie patologie tamtych czasów zastąpią te dzisiejsze i po 45 latach będzie można zaczynać od początku. Chyba PiS tak to widzi, bo działa w ten sposób, zamiast naprawiać patologie, zastępuje je tymi, które był...

Nie wystarczyłoby po prostu napisać jednej ustawy i wrócić do czasów sprzed 1989 roku? Wszystkie patologie tamtych czasów zastąpią te dzisiejsze i po 45 latach będzie można zaczynać od początku. Chyba PiS tak to widzi, bo działa w ten sposób, zamiast naprawiać patologie, zastępuje je tymi, które były i się nie sprawdziły.

0

Zglos komentarz

D
Didox 😏 Szyderca
10 lat temu

CYTAT: Obowiązku nie będzie Te doniesienia w rozmowie skomentował ppłk Jacek Sońta, rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej. - Absolutnie nie ma powrotu do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. Dementujemy te doniesienia, ponieważ nastąpiło niezrozumienie intencji wiceministra - tłumaczy...

CYTAT: Obowiązku nie będzie Te doniesienia w rozmowie skomentował ppłk Jacek Sońta, rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej. - Absolutnie nie ma powrotu do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. Dementujemy te doniesienia, ponieważ nastąpiło niezrozumienie intencji wiceministra - tłumaczył

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

No to pe**lstwo będzie miało wybór między zakonem a syfem.

0

Zglos komentarz

S
saderwa 🌾 Wieśniak
10 lat temu

pe**le ciebie nie wezma,niepełnosprawnych umysłowo nie biorą

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Ciebie wezmą, nie dość rze cie wyruchajom to jeszcze pojesz sobie

0

Zglos komentarz

S
saderwa 🌾 Wieśniak
10 lat temu

de**lu od dawna jestem wojskowym pe**le

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

wez sie k.u.r.w.a uspokój saderwa pe**le

0

Zglos komentarz

S
saderwa 🌾 Wieśniak
10 lat temu

srajbus i terminator widze dwa fachowcy zyciowi na garnuszku mamusi ahahahh patola

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

ty jesteś wojskową k.u.r.wą a nie wojskowym

0

Zglos komentarz

S
saderwa 🌾 Wieśniak
10 lat temu

terminator qrwa wojskową to moze jest twoja matka,a ty byłes w wojsku czy ci mamusia odroczke załatwiła co???

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

nie ma to jak obrażać czyjąś matke widać że prawdziwy wojskowy z ciebie :) powiedz tak do pana przełożonego w woju to zobaczymy co zrobi , bo rozumiem że to u was normalne ? Nie czekaj zaraz napiszesz że to ty dowodzisz i zapinasz w d**e biednych szeregowców.

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Srajdewa to kundel, szkoda czasu na takiego śm***ia, tfu

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

no szkoda bo znowu zacznie pisać na priva Z POGRÓŻKAMI1

0

Zglos komentarz

S
saderwa 🌾 Wieśniak
10 lat temu

bajbus kundel to ty jestes trolu niedorozwoju

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

sraderwa jesteś c.h.u.j.e.m nawet nie potrafisz normalnie i sensownie odpowiedzieć.

0

Zglos komentarz

D
david.brian.35175 🎯 Wyjadacz
10 lat temu

Do mnie tez pisal. Grozil, ze jak mu nie wysle 5zl na wodke, to bedzie mnie minusowal. Biedak :D

0

Zglos komentarz

S
saderwa 🌾 Wieśniak
10 lat temu

davibrajan biedakiem może ty jestes tak samo jak srajbus i cała banda pseudoboczaczy na garnuszku mamusi tfu qrwy smiecie

0

Zglos komentarz

D
david.brian.35175 🎯 Wyjadacz
10 lat temu

Saredwa, przestan mi na priva bzdety wypisywac, bo i tak tych pieciu zêta Ci nie wysle, bjedaku :)

0

Zglos komentarz

K
kwinto29 🏹 Łowca
10 lat temu

Ciebie też to dotycz fajfusieABCD. Kozak w necie - pi**a w świecie tyle w twoim temacie.

0

Zglos komentarz

S
Samsara 😏 Szyderca
10 lat temu

To tak rząd dziękuje swoim młodym prawicowym wyborcom? Postgimbaza w kamasze? No to nieźle wam dupska spuchną :P

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Niestety nie jest to prawdą, a wielka szkoda!

0

Zglos komentarz

Reklama