Podobne posty
Artysta dostanie socjal
Po roku od wyborów mam takie pytanie?
Ciekawe czy cenzura Nowej Wiochy tez usunie ta wstawke?
...z tym się muszę zgodzić...
Najwyzszy czas na normalnosc w Polsce...Kto jest za?
Tak tylko pytam,
Komentarze
9To, że mamy rząd de**li to normalne, ale że w Polsce jest na tyle de**li by ten rząd mógł dalej rozwalać Polskę, to już nie.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
To celowe działanie. Każdy dodatkowy procent inflacji to dodatkowe miliardy w budżecie. Pod koniec roku w TVPiS będą pie.r.do.l.i.ć jak to cudownie rząd uzyskał większe dochody budżetowe.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Dokładnie tak, wydatki poupychają w funduszach a pod koniec roku będą pierdzielić że mają nadwyżkę w budżecie. Teatrzyk dla de**li.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Gdyby wskaźnik cen nie był zaniżony i wyniósł powyżej 5 proc., rząd na mocy ustawy byłby zmuszony w przyszłym roku dwukrotnie podwyższyć płacę minimalną dla 2,2 mln Polaków. Obecnie nie musi tego robić.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Wszystko się zgadza. Ekonomiści twierdzą że inflacja wyniesie 10%. NBP twierdzi że 7%, a rząd planuje 3%. 10-7=3. Taka to pisowska arytmetyka.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Z drugiej jednak strony, nie da się na takim budżecie za bardzo popłynąć. Zakładasz inflację na poziomie 3 %. Jest 10 %. Czyli masz 7 % nadwyżki :) Co z tego, że okradasz normalnych ludzi, ale za to Ci się budżet spina :)
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zapomniałeś o stronie kosztowej. Jeżeli założysz, że służba zdrowia, policja, wojsko, remonty (bo o nowych nawet nie piszę) dróg zdrożeją do końca roku o 3% to raczej się z wydatkami nie wyrobisz. A jako, że od lat mamy deficyt, więc ponadplanowy wzrost wydatków związany z inflacją będzie wyższy od...
Zapomniałeś o stronie kosztowej. Jeżeli założysz, że służba zdrowia, policja, wojsko, remonty (bo o nowych nawet nie piszę) dróg zdrożeją do końca roku o 3% to raczej się z wydatkami nie wyrobisz. A jako, że od lat mamy deficyt, więc ponadplanowy wzrost wydatków związany z inflacją będzie wyższy od ponadplanowych przychodów związanych z inflacją (czyli głównie VAT). Tak więc nie ma tak wesoło jak się niektórym wyobraża. Ale, że ludzie piszący budżet nigdy nawet prawidłowego i realistycznego biznesplanu warzywniaka nie zrobili to czeka nas piękna katastrofa...
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane