Podobne posty
Artysta dostanie socjal
Po roku od wyborów mam takie pytanie?
Ciekawe czy cenzura Nowej Wiochy tez usunie ta wstawke?
...z tym się muszę zgodzić...
Najwyzszy czas na normalnosc w Polsce...Kto jest za?
Tak tylko pytam,
Komentarze
4Co z zaprzysiężeniem Nawrockiego? Safjan jest nieugięty: „Nie ma podstawy do przyjmowania zaprzysiężenia prezydenta, jeśli nie ma stwierdzenia ważności wyborów przez ważnie ukonstytuowany organ Sądu Najwyższego”. Podkreśla, że akt zaprzysiężenia, kluczowy dla Polski i Unii Europejskiej,...
Co z zaprzysiężeniem Nawrockiego? Safjan jest nieugięty: „Nie ma podstawy do przyjmowania zaprzysiężenia prezydenta, jeśli nie ma stwierdzenia ważności wyborów przez ważnie ukonstytuowany organ Sądu Najwyższego”. Podkreśla, że akt zaprzysiężenia, kluczowy dla Polski i Unii Europejskiej, wymaga solidnej podstawy prawnej. Bez niej „akty prezydenta będą cały czas podważane ze względu na brak właściwej leg*tymacji wyborczej”. To ostrzeżenie przed widmem kryzysu konstytucyjnego, który może sparaliżować państwo i osłabić jego pozycję na arenie międzynarodowej.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Safjan zwraca też uwagę na „bardzo niepokojące” sygnały o nieprawidłowościach wyborczych, takich jak błędy w protokołach komisji czy kontrowersje kampanijne. Skala protestów wyborczych jest, jego zdaniem, „szeroka”. W tym kontekście rola Sądu Najwyższego – ale nie IKNiS...
Safjan zwraca też uwagę na „bardzo niepokojące” sygnały o nieprawidłowościach wyborczych, takich jak błędy w protokołach komisji czy kontrowersje kampanijne. Skala protestów wyborczych jest, jego zdaniem, „szeroka”. W tym kontekście rola Sądu Najwyższego – ale nie IKNiSP – staje się kluczowa. Tylko pełny skład Sądu Najwyższego może wydać wiarygodne orzeczenie, które rozwieje wątpliwości. Jego opinie wskazują na pilną potrzebę reform sądownictwa, by przywrócić zgodność z konstytucją i standardami UE. Polska nie może pozwolić sobie na stan niepewności prawnej.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Minusy holoty propagandy PiSu, nie uczynia Nawrockiego praworzadnym Prezydentem, respektowanym na swiecie!
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Panika w PiSie! Potrzebuja na gwalt, Nawrockiego do ulaskawiania kryminalitow, zlodziei PiSu! Bez Nawrockiego PiS do pierdla, dlatego oszukuja, knuja i szczuja w panice!
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane