Reklama
Reklama

Komentarze

37
[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

maxijurek pobiera 30gr od wstawki!To jest dopiero wiocha!

0

Zglos komentarz

S
szaflarska 🌾 Wieśniak
10 lat temu

tak wiec jak pisała pani zekomo w artykule to pochówek nie jest sakramętem tylko posługa kapłańską. a co do stawek to fakt pogrzeb mojej mamy koszyował 900 zł i trwał łącznie z cmentarnym pi****leniem zziebnietego klech max 45 min.

0

Zglos komentarz

A
addic7ed 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Nie wiedziałam, że Lis z dziennikarzyny przemianował się na księdza.

0

Zglos komentarz

U
urwau 🌾 Wieśniak
10 lat temu

jeden ch...

0

Zglos komentarz

N
nissin Czysta Moc
10 lat temu

A polscy emeryci dalej placa. Trzeba nowego pokolenia zeby Watykanska junta opuscila Polske.

0

Zglos komentarz

E
energyman00 😏 Szyderca
10 lat temu

Kiedyś ktoś się skapnie i ocknie uzmysłowi sobie że całe bajki i mity które słuchał od kapłanów to lipa bo jedno przeczy drugiemu jeśli istnieje Bóg i wszystko widzi i wie to poco człowiekowi pośrednik czyli ksiądz żeby kasę mu za wszystkie ceremonie dawać od chrztu po pogrzeb, u nas w paraf...

Kiedyś ktoś się skapnie i ocknie uzmysłowi sobie że całe bajki i mity które słuchał od kapłanów to lipa bo jedno przeczy drugiemu jeśli istnieje Bóg i wszystko widzi i wie to poco człowiekowi pośrednik czyli ksiądz żeby kasę mu za wszystkie ceremonie dawać od chrztu po pogrzeb, u nas w parafii koszt pogrzebu to 700 zł ksiądz 500 zł miejsce na cmentarzu plus 2000 zł grabarz 250 organista nie wspomnę o zakładzie pogrzebowym to kolejne co najmniej 2000-2500 zł a zarobki w okolicy jak i prawie połowy polaków to 12800-2000 zł netto !!!!!!!!!

0

Zglos komentarz

S
snooze90 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Zrobi wielką łaskę, że pochowa człowieka... Nie zdziwiłabym się jak za niedługo ludzie sami zaczną chować bliskich na podwórku

0

Zglos komentarz

M
mirga ⚔️ Jedi
10 lat temu

I ludzie dalej będą dawali na tacę kiecunowi, a koniec końców kiecun jeszcze zedrze z rodziny po śmierci

0

Zglos komentarz

K
krupas 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Ks. Tomasz Lis już samo nazwisko mówi wszystko za siebie :-D

0

Zglos komentarz

P
piotrek2015new 😏 Szyderca
10 lat temu

Tomasz Lis "Na martwo"

0

Zglos komentarz

Z
Zubkownik 🏹 Łowca
10 lat temu

Zastanawiał się ktoś dlaczego taki sprzeciw wśród kleru budzi spopielanie zwłok? Kolumbaria zazwyczaj są na nowych cmentarzach administrowanych przez spółki prywatne i klecha poza mszą pogrzebową nie zedrze za pogrzeb. Umiłowaniem pieniądza odpędzają wiernych skuteczniej niż kiedyś komuna

Zastanawiał się ktoś dlaczego taki sprzeciw wśród kleru budzi spopielanie zwłok? Kolumbaria zazwyczaj są na nowych cmentarzach administrowanych przez spółki prywatne i klecha poza mszą pogrzebową nie zedrze za pogrzeb. Umiłowaniem pieniądza odpędzają wiernych skuteczniej niż kiedyś komuna

0

Zglos komentarz

P
piotrek2015new 😏 Szyderca
10 lat temu

bo od spopielonych zwłok "organista" nie może pobrać organów do przeszczepu

0

Zglos komentarz

K
klonowianin 🌾 Wieśniak
10 lat temu

ciekawi mnie ile podatku od tej sumy? zaplaci proboszcz

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

I znowu bijadakuw niestać na pare groszy, buauauauauaua :-D, niech nie wyłarzom ze śmietnikuw to nie bendzie trzeba ich tam chować, buauauauauaua

0

Zglos komentarz

A
atony 😏 Szyderca
10 lat temu

bajbus ciebie za darmo zakopią bo smierdzisz nawet przez internet

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

Mie stać, nie to co biedakuw

0

Zglos komentarz

M
mis777 🏹 Łowca
10 lat temu

fakture vatowską wystawia za usługi dziś nawet fryzier paragon daje

0

Zglos komentarz

N
normablum 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Czym tu się ekscytować? Kościół nie jest demokratyczny. To hierarchia, a w niej parafianin jest na samym dole i nie ma nic do gadania. Jak pasterz zagra tak owieczki maja tańczyć. Jak się komuś nie podoba rozpasanie kleru to niech wystąpi z tej społeczności. Jak się z czymś nie zgadzam to nie przykł...

Czym tu się ekscytować? Kościół nie jest demokratyczny. To hierarchia, a w niej parafianin jest na samym dole i nie ma nic do gadania. Jak pasterz zagra tak owieczki maja tańczyć. Jak się komuś nie podoba rozpasanie kleru to niech wystąpi z tej społeczności. Jak się z czymś nie zgadzam to nie przykładam do tego ręki. Jednak wielu krytykuje i ma negatywne zdanie o tej instytucji, a jednocześnie korzysta z obrzędowości i sakramentów. Za grosz nie mają honoru.

0

Zglos komentarz

O
ojciecdyrektorrr 🏹 Łowca
10 lat temu

Nie tak dawno Trybuna Opolska pisała o wiosce Jemielnica, gdzie jest cennik na wszystkie usługi. I pogrzeb czy wesele to niemały wydatek.

0

Zglos komentarz

T
tda2003 🌾 Wieśniak
10 lat temu

A czy zmarły dawał na tacę? Bo jeśli tak, to swoje już zapłacił.

0

Zglos komentarz

P
pablozja 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Tomasz Lis ... ku**a znowu , kolejny oszołom jeden to lewacki pseudo dziennikarzyna a drugi to pazerny na szmal klecha , ja pi****le !!!

0

Zglos komentarz

L
lioxxx 🌾 Wieśniak
10 lat temu

w prawie kanonicznym jest zapisane że czarnuch ochrzcić i pochować to musi po prostu każdemu się to należy

0

Zglos komentarz

R
racerx1 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Zaraz zaraz. Ks. Tomasz Lis? Serio?

0

Zglos komentarz

S
10 lat temu

Hahahahaha, beka. Poczekajcie jeszcze trochę, a rozpasana latami czarna mafia wprowadzi bilety wstępu na mszę :D Wtedy będzie jeszcze większa beka.

0

Zglos komentarz

K
kriss2666 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Spokojnie, spokojnie...jak starsze pokolenie wymrze, to nie będzie miał kto dawać na tacę i tym samym "Batmani" nie będą już się rozbijać luksusowymi furami. Młode pokolenie już zrobi z Nimi porządek. Opłaty za pogrzeb ? Za dwadzieścia lat, za takie słowa Księża dostaną po ryju. To już nie...

Spokojnie, spokojnie...jak starsze pokolenie wymrze, to nie będzie miał kto dawać na tacę i tym samym "Batmani" nie będą już się rozbijać luksusowymi furami. Młode pokolenie już zrobi z Nimi porządek. Opłaty za pogrzeb ? Za dwadzieścia lat, za takie słowa Księża dostaną po ryju. To już nie potrwa długo, by płacić za wiarę...

0

Zglos komentarz

M
Meloman1 💩 JP 100%
10 lat temu

Jak wymrze starsze pokolenie, to ty będziesz stary. A jak kostucha za progiem, to mniej chce się dawać w ryja, a bardziej kulić się ze strachu. Sam zobaczysz.

0

Zglos komentarz

A
amblin 😏 Szyderca
10 lat temu

jeśli plebs odczuwa potrzebę obecności szamana takiego czy innego przy pochówku to niech płaci. usługa jak każda inna a może nie wiecie ale po śm***i i tak nic nie ma to po co przepłacać.

0

Zglos komentarz

[
[Usunięty użytkownik]
10 lat temu

qrwom się w d**ach poprzewracało , darmozjady je.....

0

Zglos komentarz

C
camovi 🏹 Łowca
10 lat temu

Nie rozumiem po co... Od kwietnia podwyższy sobie trzykrotnie wszystkie opłaty związane z dziećmi! Rodziców będzie stać!!!

0

Zglos komentarz

M
mxii 🎖️ Snajper
10 lat temu

Teraz to oni się dopiero rozkręcają. Cennik to dopiero początek.

0

Zglos komentarz

B
bodan 🌾 Wieśniak
10 lat temu

maxi: no tak...ale ustalcie z sewenem CZY TEZ NIE BYL PE****LEM/WIECIE TAK RUTYNOWO/

0

Zglos komentarz

K
komercjusz 🌾 Wieśniak
10 lat temu

A może tak zacząć z powrotem zamiast kasy zacząć nosić im marchewki i ziemniaki ? Zapewne byli by utuczeni ale popindalali by w sandałkach jak bóg przykazał

0

Zglos komentarz

J
JOGI1972 🏹 Łowca
10 lat temu

przeanalizowany??!!!! qwa jaki cennik?

0

Zglos komentarz

G
gajcy 🎯 Wyjadacz
10 lat temu

Max. Nikt ci nie kaze umierać to twoj wybor, ale jak juz zdecydujesz sie umrzeć to znowu masz wybor kto bedzie śpiewał nad Twym grobem. :) i wszyscy inni tez tak moga zrobic. Jest kapitalizm idziesz gdzie jest taniej . Proste rozwiazanie ,

0

Zglos komentarz

G
gibbonx 🎯 Wyjadacz
10 lat temu

gajcy! Ty rozumiesz co piszesz? "Nikt ci nie każe umierać, to twój wybór (...) jak zdecydujesz się umrzeć...".

0

Zglos komentarz

K
kary1977 🎯 Wyjadacz
10 lat temu

Dla informacji. Nie ma prawa odmówić pochówku jeśli w gminie nie ma cmentarza komunalnego.

0

Zglos komentarz

M
Meloman1 💩 JP 100%
10 lat temu

Oczywiście, że masz rację. Ale ateiści-antyklerykałowie są strasznie naiwni i łatwowierni - byle fałszywa wrzutka i rzucają się jak drewniane małpki :)

0

Zglos komentarz

G
gogles 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Ks. Tomasz Lis :) Lisek chytrusek :)

0

Zglos komentarz

S
sztefanhunter 😏 Szyderca
10 lat temu

Ks Tomasz Lis hehe nazwisko zobowiązuje, chyba że to ten sam znany dziennikarzyna znalazł nową fuche :D

0

Zglos komentarz

P
pawel-wod 🎖️ Snajper
10 lat temu

Niech Ksiądz pokaże Biblie i pokarze gdzie Sługa Boży za Służenie dostaje wynagrodzenie . Przecież to jest sprzeczne z Biblią .

0

Zglos komentarz

Q
qra666 🌾 Wieśniak
10 lat temu

"pokaże Biblie i pokarze gdzie Sługa" - za to pokaże to Bóg cię pokarze XD

0

Zglos komentarz

P
pawel-wod 🎖️ Snajper
10 lat temu

Przepraszam ale w stresie pisałem

0

Zglos komentarz

F
Fakeeye 🌾 Wieśniak
10 lat temu

W moim mieście, gdy ksiądz w dzielnicy wpadł na podobny pomysł (ustalił minimalną kwotę na tacę przy kolędzie), to chłopaki z "ciemnych zaułków" mordę mu obili. Proste?

0

Zglos komentarz

M
martenscool 😏 Szyderca
10 lat temu

Tomasz Lis i wszystko jasne...

0

Zglos komentarz

M
MArcin11122_1M1 😏 Szyderca
10 lat temu

to samo miałem napisać

0

Zglos komentarz

A
Arthas1225 🏹 Łowca
10 lat temu

wszyskie Lisy to chytrusy czy to w tv czy w kościele :D

0

Zglos komentarz

N
nemesiss69 💩 JP 100%
10 lat temu

jeszcze troch? i w konfesjonale kasy zrobia i b?dzie cennik pokuty za grzechy ....

0

Zglos komentarz

A
anabarbara 🌾 Wieśniak
10 lat temu

Sprawa stara jak swiat.Wszystkie rzady w tzw.wolnej polsce po roku 90-tym,dopuszczaja do panoszenia sie kler a ci robia co chca.Tylko u nas kler robi takie numery ze w glowie sie po prostu nie miesci,zaznaczam ze tylko w tym kraju - nigdzie indziej. Rozwiazanie jest bardzo proste.Odciac ich od kory...

Sprawa stara jak swiat.Wszystkie rzady w tzw.wolnej polsce po roku 90-tym,dopuszczaja do panoszenia sie kler a ci robia co chca.Tylko u nas kler robi takie numery ze w glowie sie po prostu nie miesci,zaznaczam ze tylko w tym kraju - nigdzie indziej. Rozwiazanie jest bardzo proste.Odciac ich od koryta tzn.niech zajmuja sie tylko i wylacznie nauczaniem treligi i wszystkim co z tym jest zwiazane ale tylko i wylacznie za darmo bo bogaci sa az za nadto.Jesli oni ustalaja sobie cenniki za poslugi kaplanskie no to nic innego jak opodatkowac towarzystwo ale takimi stawkami zeby w koncu zeszli z niebi

0

Zglos komentarz

Reklama