Podobne posty
Artysta dostanie socjal
Po roku od wyborów mam takie pytanie?
Ciekawe czy cenzura Nowej Wiochy tez usunie ta wstawke?
...z tym się muszę zgodzić...
Najwyzszy czas na normalnosc w Polsce...Kto jest za?
Tak tylko pytam,
Komentarze
2Drogi Anatolu. Gdy ksiądz Ludwig Skowronek wysuwał ten postulat, Górny Śląsk należał w 100% do Rzeszy Niemieckiej, więc de facto chciał on zwiększyć niezależność regionu poprzez jego autonomię.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Należał do partii Centrum(która potem poparła Hitlera). W czasie gdy on chciał niemieckiego Śląska, Polacy, tacy jak Korfanty czy Rymer robili wszystko, by Śląsk przypadł Polsce. Papistowscy kapłani ,tacy jak Skowronek z ambon namawiali ludność śląską do pozostania w Reichu.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Od dnia o którym mówimy do tego "później" minęło 15 lat. Partia Centrum poparła Hitlera w 1933 roku, gdy ksiądz Skowronek od dawna był na politycznej i duszpasterskiej emeryturze (rok później zmarł). Swoją drogą, Korfanty również należał przez jakiś czas do partii Centrum. Wracając do Skowronka, po...
Od dnia o którym mówimy do tego "później" minęło 15 lat. Partia Centrum poparła Hitlera w 1933 roku, gdy ksiądz Skowronek od dawna był na politycznej i duszpasterskiej emeryturze (rok później zmarł). Swoją drogą, Korfanty również należał przez jakiś czas do partii Centrum. Wracając do Skowronka, po ostatecznym podziale Górnego Śląska w 1922 roku, gdy jego parafia w Bogucicach znalazła się w granicach II Rzeczypospolitej lojalnie współpracował z polskimi władzami, mimo że osobiście deklarował narodowość niemiecką.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Nie prowadził działalności sabotażowej ani antypolskiej ag*tacji. Współpracował z nową polską administracją oraz nowo powstałą diecezją katowicką. Po 1922 roku ks. Skowronek niemal całkowicie wycofał się z aktywności politycznej. Skupił się wyłącznie na pracy duszpasterskiej, charytatywnej i rozbudo...
Nie prowadził działalności sabotażowej ani antypolskiej ag*tacji. Współpracował z nową polską administracją oraz nowo powstałą diecezją katowicką. Po 1922 roku ks. Skowronek niemal całkowicie wycofał się z aktywności politycznej. Skupił się wyłącznie na pracy duszpasterskiej, charytatywnej i rozbudowie lokalnej infrastruktury medycznej w Bogucicach. W Bogucicach pozostał aż do 1931 roku, ciesząc się ogromnym szacunkiem zarówno polskojęzycznych, jak i niemieckojęzycznych mieszkańców.
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane
Zglos komentarz
Zgłoszenie zostało wysłane